Facebook Instagram sociální sítě

Prolog

Dovolujeme si Vás pozvat na již 17. ročník veřejného cyklistického závodu WEBER Jičínská „50“

Na našem závodě není důležité kolikátý (á) dorazíš do cíle,
ale kolik si odvezeš dojmů a zážitků.

Start a cíl:

Prostor startu a cíle je situován na Lidické náměstí v Jičíně. Samotný dojezd je zpestřen krátkým kolečkem okolo náměstí. Zázemím závodu je fitko kde není problém se po závodě osprchovat a zkulturnit. Po sprše si můžete dopřát lehkou masáž . Hladový a žíznivý žaludek také nezůstane ladem. Pro děti jsme letos připravili krátké technicky nenáročné kolečko přímo v prostoru startu, takže si závodí celá rodina.

Trasa 50 km:

Samotná trasa Vás provede severním okolím Jičína. Čeká Vás atraktivní průjezd radnicí v Železnici, poté zdoláte okolí kopce Bradlec a Kumburk a nejvyšší bod celého závodu - Tábor. Pro prvního na Bradleci a na Táboře a  je přichystaná vrchařská prémie. Z Tábora již téměř stále klesáte ...  Cesty a pěšiny jsou spíše pevného podkladu, který i v nepříznivém počasí dovolí svižnou jízdu.

V roce 2020 máme nový dojezd do Jičína zpetřený objezdem vrchu Zebín, který je dominantou na severní straně Jičína. 

CELKOVĚ JE TRASA 50 KM CHÁPÁNA JAKO SLUŠNÉ BIKOVÁNÍ. (profil, terén)

Trasa 25 km :

Fit trasa pro pohodové svezení. Skutečně se jedná o vstupní, jednoduchou a nepříliš technicky náročnou trasu. Je určena právě pro ty co si chtějí zajet - zkusit svůj první závod. Tato trasa je vhodná i pro mladé sportovce od cca 12 - 13 roků. V lepším případě v doprovodu dospěláka.

"VŠE TĚŽKÉ Z JC50 JE NA DELŠÍ 50 KM TRASE...."

Zajištění a značení maratonu:

Celá Jičínská 50 je značená velkými žluto černými šipkami na bílém podkladě. Na trati je cca 50 pořadatelů, kteří Vám budou usnadňovat orientaci. K dispozici je též zdravotní zajištění. Před čelem závodu na 50 i 25 km pojede zaváděcí motorka.

Trasa pro děti :

pro děti je připravena trasa u samotného prostoru startu a cíle. Na cca 500 metrovém okruhu se projeví spíše rychlost a dravost než vrchařské schopnosti.

Publikováno  February 8th, 2022


Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři