Facebook Instagram sociální sítě

Popis tratí:

Vybíráme pro Vás to nejlepší a nejhezčí co lze v okolí Jičína nalést. Samozřejmě v rámci zvolené lokality, která se nachází na sever od Jičína. Povrch, cesty a pěšiny jsou většinou spíše pevného podkladu. Proto ani mokřejší počasí nezpůsobí bahenní lázně. Nejde o žádný extrém ani o "silniční" kritérium.

Start:

Od roku 2018 je rozdělen start závodu na 25 a 50 km. Průjezd městem se tím stal bezpečnější a plynulejší.  

 

Start závodu

Úvod :

Po slavnostím startu z Lidického náměstí se jede NEZÁVODNĚ přes Jičín a po průjezdu lipovou alejí se vše již dá pořádně do pohybu. NOVĚ je zařazen průjezd po bývalé skládce komunálního odpadu pod Zebínem, kde se jede i do cíle. 

Dále pokračujete do Železnice, kde je parádní průjezd radnicí a po té již míříte k Bradlecké Lhotě ve které se oddělí trasa 25 km směrem ke Kyjím. No a trasa 50 km směřuje do kopců a pěšin v okolí.

Trasa 25 km po té míří přes Kyje k občerstvovací stanici na Doubravici a pak dále přes Železnici k poslednímu stoupání k Zebínu a konečně i do cíle na Lidickém náměstí v Jičíně.  

Naopak závodníci z hlavní trasy 50 km se z Bradlecké Lhoty vydají do stoupání na Bradlec, Kumburk a opět na Bradlec. To však ještě není z kopců vše a teprve na Táboře, na který se dostanete Křížovou cestou máte výškové metry "vyřešené". 

Po singlících z Tábora frčíte na občerstvovačku na Doubravici kde se napojíte na trať 25 km a přes Železnici valíte na poslední lehký kopeček okolo Zebína. Jakmile minete jezdecké koňařské centrum jste již téměř v cíli. V samotném Jíčíně je dojezd zpestřen podjezdem pod mostem u rybníka Kníže a hurá do cíle.

 

Publikováno  February 8th, 2022


Generální partner závodu Hlavní partneři Hlavní partneři