Facebook Instagram sociální sítě

Tisková zpráva - Kristian Hynek opět dominoval Weber JIČÍNSKÉ5o

Na 12. ročník WEBER Jičínské5o, který se jel sobotu 27. května si našlo cestu přes šest set závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií .

Po slavnostním startu  pana starosty Jičína Judr. JUDr. Jana Malého úlohu favorita potvrdil Kristian Hynek jezdící za mezinárodní team Topeak Ergon racing Team. Obhájil tak své loňské vítězství .  Druhý byl v cíli Jan Strož  (Symbio +BMC), který poodjel třetímu Jakubu Kavalírovi (KC Kutná Hora). Nejlepším jičínským závodníkem byl Lukáš Kunt (Favorit Brno), který přijel na krásném 6. místě.

Ještě lépe dopadla Lukášova sestra Vendula Kuntová (Ghost team), která si přijela pro premiérové vítězství na domácím závodě. Druhá byla Nikola Bajgerová (KC KOOPERATIVA Jablonec) před cyklokrosovou reprezentantkou Pavlou Havlíkovou (KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N.)

Kratší 25. km  distanci zaletěl nejrychleji Luboš Toman (Carla.Kupkolo.cz Dvůr Králové) a Kristýna Zemanová (TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING) před Elizabeth Ungrmanovou z Mladé Boleslavi.

Bitvu po hlavním závodě nazvanou  FABIO PRODUKT KRITERIUM naprosto suveréně ovládl specialista na krátké závody Jakub Kavalír.

Na dětské závody, které se konají přímo na Lidickém náměstí si našlo cestu přes 100 malých cyklistických nadějí.

Všichni co se závodu účastnili, přispěli handicapovaným lidem združeným v APROPU Jičín.